Kadeřník

Kadeřník tvoří, upravuje a udržuje účesy a vousy. Povolání je orientováno na dámské i pánské účesy. Kadeřník myje a stříhá vlasy podle žádaného střihu, tónuje vlasy, upravuje běžné denní účesy, masíruje hlavu, zabývá se regenerací vlasů, zhotovuje vodové a trvalé ondulace, barví vlasy, vousy, obočí a řasy, zhotovuje speciální módní střihy a účesy - tvoří speciální individuální střihy a účesy, holí a sestřihává vousy. 

Kadeřník ke své práci potřebuje hřebeny, nůžky, natáčky, ondulační technika, mýdla, gely, šampony, laky, barviva apod. a šikovné ruce. 

Pracuje v provozovnách holičských a kadeřnických služeb. Je třeba počítat s vlivem chemických látek a s prací vestoje.

Práce kadeřníka je vhodná pro každého, kdo je zručný, vynalézavý, tvůrčí, čistotný a přesný, má estetické cítění, kultivovaný zjev a vystupování, dobrý zrak a zdravé nohy a ruce.

PÍSNIČKA       E-LEARNING

Zajímavosti

  • První popis vytvoření účesu je datován kolem roku 2700 př. n. l. do starého Egypta, kde byl účesu a celkovému vzhledu připisován velký význam.
  • Peršané, Babyloňané a Asyřané si kolem roku 2500 př. n. l. své vlasy již barvili. Používali červeno-oranžovou barvu tzv. hennu.
  • Pan Ivin Dugas z New Orleans je majitelem největších přírodních afro vlasů. Délka kruhu (od ucha k uchu) je 1,32 m.
  • Nejvyšším účesem se údajně pyšnil francouzský král Ludvík XVI. Byl prý vysoký 65 cm, ale jednalo se o paruku.
  • Paní Aevin Dugas z New Orleans je majitelkou největších přírodních afro vlasů. Délka kruhu (od ucha k uchu) je 1,32 metru.

kadernik-vlasy-WEB